Think outside the box. NOT.

2010.12.10 | Žymos: ,

Visuomet tikėjau, kad kur jau kur, bet universitete akademinė bendruomenė yra prieš šablonišką mąstymą. Dabar supratau, kad mano idealizmas buvo kiek aukščiau ribų. Aišku, absoliutinti negalima, visuomet yra išimčių, džiaugiuosi, kad teko susidurti su jomis. Bet išmokau vieną pamoką – jei nesistengdamas gali įsisprausti į rėmus, stengtis ir bandyti kažką daryti kitaip nėra prasmės. Nes niekas to nevertina. Net juokinga kaip graudu.

 1. 2010.12.10 14:55

  Asmeninė patirtis sako, kad akademinė bendruomenė (bent jau VU/EF) ne tai, kad nevertina originalaus mąstymo, bet tiesiog jo nesupranta (tiesiogine to žodžio prasme). Visos priimtinos ir vertintinos mintys dažniausiai yra aprašytos kokiam nors Didžiojo Mokslų Patriarcho išleistam vadovėly, tad bet koks studento argumentas yra vertintinas būtent pagal tai, kiek jis tą vadovėlį atitinka. Originalaus argumento nėra su kuo palygint, o bandymas įvertinti jį individualiai sukelia erzinantį galvos skausmą, tad why bother:)

  Bet taip yra visur, ne tik universitete. Dažniausiai žmogus, sugebantis mąstyti kritiškai ir nepriimantis jam kišamų argumentų be jų apsvarstymo, yra nemėgstamas jo bendra-mokslių/darbių ir visų kitų, kuriems mąstymas toj žavioj melynoj dėžutėj (tikrai puiki iliustracija:) ) suteikia vidinę ramybę ir imbecilišką šilumą:)

  • Profilio nuotrauka (Agnė)
   2010.12.10 19:26

   Na, kadangi dar tik pirmi mėnesiai, kai esu susisaisčius su Alma Mater, čia buvo debiutinis susidūrimas su santvarka, bet net neabejoju, kad tokių bus ir daugiau, jei ir toliau bandysiu eit savo, o ne kitų rodoma, kryptimi. Bet kol ant abiejų svarstyklių lėkštelių yra ką padėt, kol matai žmones, kurie ne tik kad ateina ir atbamba kažką šimtui žmonių, bet ir nori, kad jie kažką išsineštų, tol yra vilties :) Tik reik atrast kažkokią metodiką, kaip atsirinkt kada galima įdėt širdį, bandyti ieškot naujų kelių, o kada geriau lįst į dėžę.

 2. Bimbam
  2010.12.10 22:43

  bet gal tik tau paciai atrodo, kad padarei kazka originalaus? gal tavo mintyse tiesiog buvo originalumas. bet jo nemokejai parodyti?

Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.
Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos