Savo noru už krepšinį.

Vakar buvo didinga diena, nes buvau Kaune. Ne dėl paties Kauno didinga, bet dėl renginio – EuroBasket savanorių apmokymų aka antro atrankos etapo.  Buvo iškilusi maža grėsmė, jog į šitą event‘ą nenuvyksiu, kadangi viena kažkokia *cenzūra* pasiūlė visagaliame facebooke, jog gali mane ir draugę paimti su automobiliu, kad nereikėtų taip anksti keltis ir traukiniu čiuku čiuku keliauti Kauno link.  Aš esu žmogus tikintis žmonėmis, daviau savo kontaktus ir kaip buvo sutarta prieš devynias laukiau žinelės, bet, kaip jau galite suprasti, tokios nesulaukiau.  Gerai, kad mums dar visai šypsojosi likimo demonai, kurie prie Pramogų arenos stotelės akimirksniu atgabeno 53 autobusą ir neleido ant mūsų užvažiuoti kitam, Vilnius-Kaunas, prieš kurį mes iššokome, kad tik pasiektume kelionės tikslą.  Tai *cenzūra* daugiau neberašiau, bet ačiū tau, Ineta Žukauskaite, kad privertei susimąstyti, jog lietuviais ne visada verta (pasi)tikėti. Nežinau, kokia iš tavęs savanorė bus. Bet gana apie tai.

Į mokymus pavėlavom pusvalandžiu ir praleidom labai nedaug, tai čia vėl likimo demonų šypsena į mūsų pusę. Kadangi vakarą prieš tai buvau kiek per ilgai užsisėdėjus prie alaus bokalų, buvo gana sudėtinga, bet išgyvenau. Šičia matote labai gražią iliustraciją iš vakarykščių mokymų, kai visi EČ savanoriai sudėliojo gyvas raides EYV, kas reiškia Europos savanorystės metus. Iš pradžių man buvo pikta, kad mes turėjom simbolizuoti E raidę, nes, reikia pripažinti, E šiais laikais nieko gero nereiškia.  Tačiau ne man tokius reikalus spręsti, o ir šiaip Alytaus himno dainavimas kaip ir nuramino (planas A: išmokyti himną dainuoti savanorius ne iš Alytaus; planas A kvadratu: išmokyti himną dainuoti savanorius ne iš Lietuvos, o mažum net ir personalą). Šioje gražioje nuotraukoje aš esu kažkur maždaug ten, kur nukreipia žaliūkės rodyklės smaigalys. Nuotrauka didinasi, bet prasmės iš to maža, nes mano žavaus po vakar veidelio vis tiek nesimato (liūdnas veidas).

Po to vyko tai, ką reikia vadinti mokymais: organizacinio EČ nariai pasakojo, ką turės veikti kiekvienos srities koordinatoriai. Aišku, būtų visai nieko pasiimti komandų atašė titulą ir su jais lakstyti visur, bet aš žmogus labai norintis prie informacijos sklaidos padirbėt ir džiaugčiausi, jei kas man leistų atnešt laidą žurnalistui, kuriuo jis savo laptop’ą galėtų pasikrauti ir skleisti žinią visiems iš Alytuko. Pareigybių ten yra begalybė plius vienas ir tiems, kurie prieš mokymus galvojo, kad per EČ savanoriaudami galės nachaliavai žiūrėti rungtynes, turėjo šiek tiek atšokti fantazija, nes realiai ten reiks arti, arti ir dar kartą arti. Čia gal nenormalu, bet toks darbo planas man visai prie širdies. Atsižvelgiant į faktą, kad paskutinis EČ Lietuvoje buvo prieš 70 su viršum metų, kito galiu jau ir nesulaukt, o jei sulauksiu, tai sąnariai nebus tokie paslankūs, kad galėčiau lakstyt kaip vėjas ir dar visiems šypsotis sugebėčiau.

Iš tikrųjų, buvo labai smagu (kabutės), kai beveik kiekvienas kalbėjusysis metė bent po vieną akmenuką į mūsų kuklų dzūkišką darželį. Tai mes viešbučių neturim, tai viešojo transporto sistema įdomesnė nei visur kitur, tai picerija tik viena normali, o klubų išvis nėra. Ir nepasiginčysi žmogau, nes tiesa pasakyta. Dzūkam užtenka grybų ir uogų, o kai privažiuos iš Balkanų visi išlepę, reikės po samanom slėptis.

Kad ir kaip bebūtų, laukiu kol dvi savaitės prabėgs vėjo nešamos ir paaiškės galutinis savanorių sąrašas. Širdis sako, kad prikabins mane ten, nes jei bus priešingai, tai verksiu kruvinom ašarom visą vasarą ir kol EČ baigsis, nes labai labai norėčiau būti vaikoma žurnalistų, įsikūrusių Alytaus arenos patalpose esančiame sporto klube. Labai.

Va te va mes bangavom:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wJNOZnFVEMk&feature=youtu.be[/youtube]

 1. Profilio nuotrauka (Paulius)
  2011.04.30 13:00

  O daug užsieniečių savanorių? Varijuoja ar labiau iš vienos šalies?

 2. Profilio nuotrauka (vjusta)
  2011.04.30 19:03

  Aš irgi labai norėjau čia savanoriauti. Gi tokia įdomi patirtis ir velnia žino kada vėl vyks toks didelis renginys LT, o čia galimybė prie to prisidėti. Deja, laikas pernelyg nepatogus man. Linkiu patekti ir vėliau papasakoti kaip ten viska buvo :d

  • Profilio nuotrauka (Agnė)
   2011.04.30 19:10

   Na, tai ką tu darai dabar irgi labai įspūdinga, lengva čia būti savanoriu, kai savo mieste esi, o ne už jūrų marių :)

Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.
Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos